Hnojení trávníku na konci léta

Hnojení trávníku na konci léta

 

Poslení dobou jsem postřehl řadu dotazů čím hnojit na konci léta. Používat letní hnojivo, nebo podzimní, speciální výživu, tak co vlastně?

 

V trávnikářských kruzích je konec léta nebo začátek podzimu brán jako šance opravit a zachránit letními vedry škody způsobené na trávníku. V létě se nejvíce podepíše na trávníků stres z vysokých teplot a nedostatku vláhy. I při sebelepší péči se to tak opakuje téměř každý rok. naštěstí je pravidelm, že začátkem září začínají klesat teploty a zvyšuje se vlhkost. Trávník má v této době druhou růstovou špičku a největší schopnost regenerovat. 

A podle toho je také dobré zvolit hnojivo. Pokud máte trávník v ne úplně dokonalé kondici je stále dostatek času na to jej na zimu pořádně připravit. Zařadit regeneraci v podobě vertikutace, aerifikace a pískování, s tím, že pokud současně hnojivem s větším množstvím dusíku, typicky označovaným jako jarní hnojivo, bude obnova trávníku po regeneračních zásazích rychlá a trávník může být na podzim připraven ve výborné kondici. Na podzimní hnojení je ještě dostatek času.

Tady se můžete podívat na hnojiva v naší nabídce