Hustý trávník - 4Turf Sport do sucha 10kg

Kód: HUSTYTRAVNIK-4TURF-SUCHO
2 199 Kč / ks
Skladem

Tato směs je vhodná k dosevům do stávajících jílkových (sportovních) trávníků pro zvýšení odolnosti vůči suchu a chorobám

  • Vhodné na domácí trávníky při sečení s robotickými, rotačními a vřetenovými sekačkami
  • Odolnost zatížení: vysoká
  • Rychlost zapojení: vysoká
  • Nároky na péči: střední-nízké
  • Nároky na závlahu - nízké
  • Doporučená výška seče: 20 – 40 mm
  • Minimální výška seče: 12 mm (mohou přežít pouze některé odrůdy)
  • Výsev: 40 – 50 g/m²
  • Dosev: 25-30 g/m2

V této směsi jsou vybrány tetraploidní odrůdy jílku se zvýšenou odolností proti suchu, doplněny diploidní odrůdu chloe, se yvýšenou odolností vůči yátěyi snašející dobře níyký střih. Svou rychlou regenerací, klíčením a nízkými nároky na údržbu jsou vhodné i pro domácí použití všch typů sekaček od robotických po vřetenové. Tato směs obsahuje 80% tetraploidních jílku Fabián + Tetrady a 20% diploidního jílku Chloe, které jsou odolnější vlivům sucha a chorob. Tato směs je tolerantnější zejména, když nemáte dostatek vody a nedaří se vám zalévat pravidelně.

Vzhledem k nízkému plstnatění těchto směsí jsou vhodné také pro sečení robotickými sekačkami. Pokud dopřejete trávníků 2x ročně vertikutaci, bude trávník spokojen.

U této směsi doporučujeme zalození do zeminy / hlinitého substrátu, který lépe váže vodu a pomáhá přečkat i sušší období. V případě potřeby detailních informací nás kontaktujte.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Travní směsi Hustý trávník Jsou trávní směsi připravené speciálně pro náš obchod, respektují mnohaletou praxi v péči o trávníky a současně obsahují nejmodernější trávní odrůdy. Přesné složení směsi je vždy uvedeno na balení. Každá směs má míchací protokol a certifikát směsi, který je přiložen.
Konkrétní složení se může změnit, podle aktuálních trávních novinek, na směsích stále pracujeme a vylepšujeme, základní myšlenka směsi ale zůstává stejná, takže se není třeba obávat, že při dosevu by trávník změnil vzhled. Tyto směsi vznikly ve spolupráci se šlechtitelskou stanicí osiv DLF.

 

20% jilek vytrvalý diploidní - 2n

80% jilek vytrvalý tetraploidní - 4n

 

Aktuální složení

 

Per. Ryegrass turf 2n Chloe 20%

Per. Ryegrass turf 4n Fabian 35% 

Per. Ryegrass turf 4n Tetradry 45%

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávní směsi
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg