Hustý trávník pro Robotické sekačky Kostřava rakosovitá 10kg

Kód: HUSTYTRAVNIK-ROBOTI-RAKOSKA
ZDARMAZDARMA
clementine
2 399 Kč / ks
Skladem
  • Vhodné na domácí trávníky při sečení s robotickými, rotačními a vřetenovými sekačkami
  • Odolnost zatížení: střední-vysoká
  • Rychlost zapojení: střední
  • Nároky na péči: střední-nízké
  • Nároky na závlahu - nízké
  • Doporučená výška seče: 30 – 50 mm
  • Minimální výška seče: 20 mm 
  • Výsev: 40 – 50 g/m²
  • Dosev: 25-30 g/m2

V této směsi jsou Je vybrána kostřava rákosovitá, lipnice luční a 4turf jílek se zvýšenou odolností proti suchu, které dobře snášejí nedostatek vláhy. Zapojuje se pomaleji než obdobná směs z 4turf jílků, ale nízkými nároky na údržbu, zálivku a hnojení ji v tomto ohledu překonává. Směs je vhodná i pro domácí použití všch typů sekaček od robotických po vřetenové. Tato směs obsahuje 80% kostřavy rákosovité, 10% 4turf, a 10% lipnice luční. Tato směs je tolerantnější zejména, když nemáte dostatek vody a nedaří se vám zalévat pravidelně.

Vzhledem k nízkému plstnatění těchto směsí jsou vhodné také pro sečení robotickými sekačkami. Pokud dopřejete trávníků 2x ročně vertikutaci, bude trávník spokojen.

U této směsi doporučujeme zalození do zeminy / hlinitého substrátu, který lépe váže vodu a pomáhá přečkat i sušší období. V případě potřeby detailních informací nás kontaktujte.

 Jedná se o světlejší verzi směsi Savana

Detailní informace

Detailní popis produktu

Travní směsi Hustý trávník Jsou trávní směsi připravené speciálně pro náš obchod, respektují mnohaletou praxi v péči o trávníky a současně obsahují nejmodernější trávní odrůdy. Přesné složení směsi je vždy uvedeno na balení. Každá směs má míchací protokol a certifikát směsi, který je přiložen.
Konkrétní složení se může změnit, podle aktuálních trávních novinek, na směsích stále pracujeme a vylepšujeme, základní myšlenka směsi ale zůstává stejná, takže se není třeba obávat, že při dosevu by trávník změnil vzhled. Tyto směsi vznikly ve spolupráci se šlechtitelskou stanicí osiv DLF.

 

80% Kostřava rákosovitá

10% jilek vytrvalý tetraploidní - 4n

10% lipnice luční 

 

Aktuální složení

 

Tall fescue Armani 80%

Per. Ryegrass turf 4n Fabian 10% 

Kentucky bluegrass Julius 10%

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávní směsi
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg