Hustý trávník kostřavová okrasná trávní směs 10kg

Kód: HUSTYTRAVNIK-FESTUCARUBRA
Novinka
ZDARMAZDARMA
clementine
2 199 Kč / ks
Skladem
  • Vhodné na domácí okrasné trávníky s nízkým přísunem živin
  • Odolnost zatížení: nízká
  • Rychlost zapojení: nízká
  • Nároky na péči: střední-vysoké
  • Nároky na závlahu - nízké
  • Doporučená výška seče: 20 – 60 mm
  • Minimální výška seče: 10 mm (mohou přežít pouze některé odrůdy)
  • Výsev: 30 – 35 g/m²
  • Dosev: 15-20 g/m2

V této směsi jsou vybrány kostřavy červené snášející nízkou seč. Tato směs je vhodná pro rotační a vřetenové sekačky při sečení se sběrem. Kostřavy červené patří mezi odrůdy, které jsou náchylné na vytváření plsti. Tento trávník bude potřebovat pravidelnou vertikutaci, za kterou se vám odmění hustým jemným listem. Trávník nevyžaduje vysoké dávky dusíku, je vhodné hnojit dlouhodobým hnojivem s postupným uvolňováním živin.

Kostřavy červené jsou náchylnější k chorobám, je třeba pravidelně odstraňovat plsť, která je jedou z příčin napadení chorobami.

 

U této směsi doporučujeme založení do zeminy / hlinito písčitého substrátu, který lépe váže vodu a pomáhá přečkat i sušší období. V případě potřeby detailních informací nás kontaktujte.

 tato směs je alternativa ke kostřavovým golfovým směsím pro jamkoviště. Vzhledem k náročnosti údržby doporučujeme pro začínající trávníkáře použít směs pro jamkoviště - Nízký střih z naší nabídky případně tuto směs udržovat jako okrasnou s vyšší výškou střihu

Detailní informace

Detailní popis produktu

Travní směsi Hustý trávník Jsou trávní směsi připravené speciálně pro náš obchod, respektují mnohaletou praxi v péči o trávníky a současně obsahují nejmodernější trávní odrůdy. Přesné složení směsi je vždy uvedeno na balení. Každá směs má míchací protokol a certifikát směsi, který je přiložen.
Konkrétní složení se může změnit, podle aktuálních trávních novinek, na směsích stále pracujeme a vylepšujeme, základní myšlenka směsi ale zůstává stejná, takže se není třeba obávat, že při dosevu by trávník změnil vzhled. Tyto směsi vznikly ve spolupráci se šlechtitelskou stanicí osiv DLF.

 

50% kostřava červená trsnatá

50% festuca rubra litoralis

 

Aktuální složení

 

Fest rubra litoralis Cezane 25%

Fest rubra litoralis Greenlight 25%

Festuca rubra commutata Capriccio 25%

Festuca rubra commutata Greenmile 25%

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávní směsi
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg