Hustý trávník směs Nízký střih + Fabián 10kg

Kód: HUSTYTRAVNIK-NIZKYSTRIH-FABIAN
Novinka
ZDARMAZDARMA
clementine
1 999 Kč / ks
Skladem
  • Vhodné na domácí trávníky při sečení s vřetenovými sekačkami
  • Odolnost zatížení: vysoká
  • Rychlost zapojení: vysoká
  • Nároky na péči: vysoké - střední
  • Nároky na závlahu - vysoké
  • Doporučená výška seče: 10 – 25 mm
  • Minimální výška seče: 5 mm (mohou přežít pouze některé odrůdy)
  • Výsev: 50 – 60 g/m²
  • Dosev: 25-30 g/m2

V této směsi jsou vybrány diploidní odrůdy jílku s jemným listem doplněny o ověřenou tetraploidní odrůdu fabián, které dobře snášející nízký střih vřetenovými sekačkami. Svou rychlou regenerací, klíčením a nízkými nároky na údržbu jsou vhodné i pro domácí použití na nízko střižených plochách. Tato směs vychází ze směsi diploidních jílků určených pro nízký střih, je doplněna o 20% jílku Fabián,který je odolnější vlivům sucha a chorob. Jílek Fabián je léty ověřená odrůda 4n, používající se v celé řadě směsí. Tato směs je tolerantnější zejména, když máte dostatek vody, ale vaše zahrada není vybavena plně automatickou závlahou.

Vzhledem k celkem širokému rozpětí výšky seče je vhodné také pro začínající trávníkáře, kteří se údržbě teprve učí ale rádi by v budoucnu snižovali výšku seče a využívali výhod těchto směsí.

 U této směsi doporučujeme zalození do kvalitního písčitého substrátu. V případě potřeby detailních informací nás kontaktujte.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Travní směsi Hustý trávník Jsou trávní směsi připravené speciálně pro náš obchod, respektují mnohaletou praxi v péči o trávníky a současně obsahují nejmodernější trávní odrůdy. Přesné složení směsi je vždy uvedeno na balení. Každá směs má míchací protokol a certifikát směsi, který je přiložen.
Konkrétní složení se může změnit, podle aktuálních trávních novinek, na směsích stále pracujeme a vylepšujeme, základní myšlenka směsi ale zůstává stejná, takže se není třeba obávat, že při dosevu by trávník změnil vzhled. Tyto směsi vznikly ve spolupráci se šlechtitelskou stanicí osiv DLF.

 

80% jilek vytrvalý diploidní - 2n

20% jilek vytrvalý tetraploidní - 4n

 

 

Aktuální složení

Per. Ryegrass turf 2n Annecy 30%

Per. Ryegrass turf 2n Clementine 20%

Per. Ryegrass turf 4n Fabian 20% 

Per. Ryegrass turf 2n Monroe 30%

Doplňkové parametry

Kategorie: Trávní směsi
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 10 kg